Global page Strona główna Mapa Serwisu
Kontakt Poczta
Innowacje dla energetyki
Firma Projektowanie Generatory Transformatory Konstrukcje stalowe
Strona główna >Projektowanie >Reverse Engineering

  EthosEnergy Poland S.A.

Zakres usług
Doświadczenie
w projektowaniu
Reverse Engineering
Reverse Engineering

W celu zapewnienia najlepszych parametrów projektowanego urządzenia, a jednocześnie skrócenia całego czasu realizacji zlecenia wykonujemy pomiary w środowisku 3D. Wykorzystujemy do tego ramiona pomiarowe firm Faro oraz CimCore serii 3000i wyposażone w głowicę skanującą, które pozwalają wykonać pomiary poprzez umieszczenie kolejnych punktów pomiarowych w przestrzeni trójwymiarowej.

Współrzędnościowe ramię pomiarowe, wykonane z włókna węglowego, charakteryzuje się dużą sztywnością, wytrzymałością i minimalną rozszerzalnością cieplną. Zakres pomiarowy tego urządzenia wynosi 3,6 m przy tolerancji pomiaru rzędu ± 0,075 mm. Wykonanie pomiarów jest możliwe nawet w trudno dostępnych miejscach ze względu konstrukcję, która pozwala na nieograniczony zakres obrotu osi każdego z ramion i umożliwia pracę w każdym położeniu. Kolejną zaletą jest mobilność tego urządzenia, która pozwala na wykonanie pomiarów w dowolnym miejscu na świecie, czego przykładem są wykonane pomiary w wielu elektrowniach w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Wielkiej Brytanii.

Zastosowanie tego typu pomiaru geometrii umożliwia szybkie i dokładne wyznaczenie podstawowych parametrów, niemierzalnych tradycyjnymi metodami. Odwzorowanie geometrii można wykonać dla całego urządzenia jak również dla pojedynczego elementu, jak np. pojedynczego pręta uzwojenia stojana. W przypadku takiego pojedynczego pręta dla wygenerowania modelu całego uzwojenia wystarczy tylko znajomość średnicy i długości rdzenia. Po dokonanych pomiarach wartości geometrii eksportowane są do programu Pro/Engineer, gdzie następuje ich dalsza obróbka, w celu wykonania modelu rzeczywistego uzwojenia.

do góry 
2019 © EthosEnergy Poland S.A. info@ethosenergygroup.pl